21 lipca 2018 r. podczas festynu rodzinnego w Starym Folwarku swój jubileusz 15 - lecia działalności świętował Zespół Śpiewaczy „Wigranie” ze Starego Folwarku.

Zespół „Wigranie” działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Suwalskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni o charakterze ludowym z okolic jeziora Wigry, religijnym i biesiadnym. Wielokrotnie reprezentował Suwalszczyznę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Solistka zespołu p. Helena Napierała na festiwalu kazimierskim w 2012 r. zdobyła wyróżnienie w kat. solista – śpiewak a w 2017 r. zdobyła II nagrodę.

W imprezie uczestniczyła przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu, która przekazała list gratulacyjny, statuetkę oraz kwiaty członkom zespołu. Podczas uroczystości nie zabrakło także serdecznych życzeń, miłych wspomnień, prezentów, gromkich śpiewów w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów.

Z okazji Jubileuszu, wszystkim Paniom Zespołu „Wigranie", życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej, aby kolejne lata były równie owocne, jak te dotychczasowe.

Starostwo Powiatowe w Suwałkach wsparło finansowo organizację niniejszego jubileuszu.