Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

18 sierpnia 2018 r. w Bakałarzewie swój jubileusz 15 - lecia działalności artystycznej świętował zespół śpiewaczy „Bakałarz” z Bakałarzewa.  

Zespół „Bakałarz”, którego liderką jest p. Krystyna Gorlo, działa pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Bakałarzewie. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Suwalskiego.

W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni wykonywane a capella o charakterze ludowym, religijnym, biesiadnym. Wielokrotnie reprezentował Suwalszczyznę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Solistka zespołu p. Wacława Sakowska zdobyła na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2004 r. (w kategorii solistów śpiewaków) II nagrodę; dokonała tam również nagrań dla Radiowego Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia. W 2008 roku zespół otrzymał wyróżnienie na festiwalu w Kazimierzu Dolnym,  prezentując  dwie  pieśni o ponad 150 – letniej historii "A na majowej rosie…", "A w niedzielę po obiedzie..."

Podczas uroczystości nie zabrakło serdecznych życzeń, miłych wspomnień, prezentów, gromkich śpiewów w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów.

W imprezie uczestniczył Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski oraz wójt Gminy Bakałarzewa Tomasz Naruszewicz, którzy przekazali gratulacje członkom zespołu, pamiątkową statuetkę i kwiaty. Przy okazji Starosta Suwalski w imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Suwałkach serdecznie pogratulował  zespołowi „Zajączkowiaki” z Zajączkowa  zajęcia II miejsca (w kategorii zespołów śpiewaczych) w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Z okazji Jubileuszu, wszystkim Członkom Zespołu „Bakałarz", życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej, aby kolejne lata były równie owocne, jak te dotychczasowe.
Starostwo Powiatowe w Suwałkach wsparło finansowo organizację jubileuszu.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 27 >