28 sierpnia 2016 r. w Wiżajnach  jubileusz 30-lecia działalności świętował zespół śpiewaczy Jezioranki, działający pod patronatem Świetlicy Gminnej w Wiżajnach. Zespół czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Suwalskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni o charakterze ludowym, religijnym,  patriotycznym oraz biesiadnym. Zdecydowaną większość repertuaru stanowią pieśni, przyśpiewki i melodie ludowe głównie z regionu suwalskiego.

Zespół Jezioranki powstał w 1986 r., obecnie składa się z 14 osób (w tym 2 mężczyzn), kieruje nim pani Małgorzata Danielewicz. Wielokrotnie reprezentował Suwalszczyznę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jest czterokrotnym laureatem kazimierskiego festiwalu: dwóch drugich nagród (1988 r. i 2013 r.), pierwszej (1999 r.) i trzeciej (2006 r.). Spośród kilkuset występów warto wspomnieć między innymi uczestnictwo w Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku (1995 r.) i kilkukrotne występy na terenie Litwy.

Obchody jubileuszu odbyły się podczas dożynek parafialno-gminnych, zapoczątkowanych Mszą Św. w intencji członków zespołu. Podczas uroczystości nie zabrakło także serdecznych życzeń, miłych wspomnień, prezentów czy gromkich śpiewów  w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów.

Powiat Suwalski reprezentował pan Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski, który przekazał najserdeczniejsze życzenia, gratulacje członkom Jezioranek i kwiaty. Ponadto  w uroczystości udział wziął Poseł na Sejm - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński  z małżonką.

Starostwo Powiatowe w Suwałkach wsparło finansowo organizację niniejszego jubileuszu.