Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

W tym roku obchodzimy 30-lecie wolnej Polski.

W wyniku wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r., nasz kraj stał się pierwszym państwem bloku wschodniego, w którym wyłonieni w wyborach przedstawiciele opozycji demokratycznej uzyskali realny wpływ na sprawowanie władzy.

Były to pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II wojnie światowej. Tego dnia nasz naród zapoczątkował przemiany polityczne, które w kolejnych miesiącach odmieniły Europę.

Zwycięstwo Polaków otworzyło drogę do wolności, zjednoczenia Europy oraz do zerwania żelaznej kurtyny.

Informacja z Biura Programu "Niepodległa":

"Legendarny plakat na obchody 30. rocznicy wyborów czerwcowych – zapraszamy do bezpłatnego wykorzystani.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Państwa do korzystania przy wydarzeniach i projektach realizowanych w ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych z legendarnego plakatu „W samo południe 4 czerwca 1989”. Plakat, który przesyłamy w załączeniu, można ściągnąć i powiesić na stronie internetowej, albo wydrukować na dowolnym nośniku.

4 czerwca br. obchodzimy 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku. Ich symbolem stał się plakat Tomasza Sarneckiego z postacią szeryfa z westernu „W samo południe”. Biuro Programu „Niepodległa” pozyskało licencję na korzystanie z plakatu przy okazji 30. rocznicy wyborów i zaprasza Państwa do wykorzystania tej niepowtarzalnej grafiki przy okazji obchodów wydarzenia, które trzydzieści lat temu zmieniło Polskę. Mogą z niego korzystać jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i samorządowe instytucje kultury.

Plakat jest załącznikiem do tej wiadomości. Można go pobrać i powiesić na stronie internetowej lub wydrukować na dowolnym nośniku".

Pliki do pobrania

Pozostałe Aktualności

< Strona z 29 >