30 grudnia 2021 r. w miejscowości Wysokie, gmina Raczki odbył się 30-jubileusz Zespołu Ludowego „Zorniczeńka”. Uroczystości miały skromniejszy wymiar niż dotychczas z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju.

Zespół „Zorniczeńka” działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach, jego kierownikiem jest pani Stanisława Czuper. Zespół czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Suwalskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni o charakterze ludowym, lokalnym, religijnym i patriotycznym. Wielokrotnie reprezentował Suwalszczyznę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie zdobywał pierwsze miejsca i główne nagrody.

W imieniu Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego życzenia złożyła Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Suwałkach, która wręczyła na ręce pani Stanisławy Czuper kwiaty i honorowy medal im. hrabiego Ludwika Michała Paca, w uznaniu zasług na rzecz pielęgnowania i upowszechniania naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz promocję Powiatu.
Serdecznie gratulujemy Jubilatom – wszystkim obecnym i byłym Członkom Zespołu Ludowego „Zorniczeńka”. W tym trudnym czasie życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury oraz doskonalenia swojego kunsztu!