14 października 2017 r. odbyły się jubileuszowe, uroczyste obchody 90-lecia działalności OSP Płociczno.

Powiat Suwalski reprezentowany był przez Wicestarostę Suwalskiego Witolda Kowalewskiego. W uroczystościach uczestniczyli również druh Zbigniew Mackiewicz Przewodniczący Komisji Finansowej Rady Powiatu w Suwałkach oraz druh Stanisław Szwengier Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Suwałkach.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 mszą św. w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gawrych Rudzie, odprawioną prze ks. Proboszcza Waldemara Chachaja.

Po mszy św. uczestnicy spotkania przeszli do Młodzieżowego Ośrodka Edukacyjno-Wypoczynkowego „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie, gdzie odbyła się świecka część uroczystości z okazji 90-lecia OSP.

Jednostka OSP w Płocicznie powstała w roku 1927 zrzesza obecnie 30 członków. Wyróżnia się szczególnie tym, iż oprócz swoich działań z zakresu zapobiegania pożarom, zagrożeniom ekologicznym zajmuje się również ratownictwem wodnym, a w szczególności ratowaniem tonących.