APEL STAROSTY SUWALSKIEGO

W związku z dzisiejszymi uroczystościami pogrzebowymi tragicznie zmarłych mieszkańców wsi Jemieliste w gminie Filipów, łącząc się w bólu z poszkodowanymi i rodziną ofiar,  zwracam się z apelem do samorządów gminnych i innych podmiotów mających siedzibę na terenie Powiatu Suwalskiego o opuszczenie flag do połowy masztów lub ich przybranie kirem na znak żałoby.

Zwracam się również z gorącą prośbą do instytucji i mieszkańców Powiatu Suwalskiego o powstrzymanie się, w miarę możliwości, od organizowania w dniu dzisiejszym imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym, na znak żałoby po tragicznie zmarłych.

Na znak żałoby flagi przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Suwałkach oraz powiatowych jednostek organizacyjnych w dniu dzisiejszym zostaną opuszczone do połowy.