W czwartek, 1 października br. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Niebieską oznaczone są obszary zagrożone dodatkowymi obostrzeniami, do których zaliczono Miasto Suwałki.
Obecna sytuacja epidemiczna Powiatu Suwalskiego nie daje podstaw do zakwalifikowania do żadnej ze stref.
Mając powyższe na uwadze zwracam się z apelem do Mieszkańców Powiatu Suwalskiego o ścisłe przestrzeganie zaleceń i ograniczeń.

Starosta Suwalski
                                                                                         Witold Kowalewski