Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

Odnowienie i nowa rekrutacja do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym GREEN VELO tylko do 31 stycznia 2018 r.

Zachęcamy podmioty branży turystycznej z terenu powiatu suwalskiego do zgłoszenia się lub odnowienia rekomendacji w  systemie MPR - w terminie do 31 stycznia 2018 r.

Do 31 stycznia 2018 można zgłosić swój obiekt lub atrakcję do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym GREEN VELO lub odnowić posiadaną wcześniej rekomendację. Do tego dnia trzeba wypełnić i wysłać odpowiedni formularz, a po jego analizie podmiot odpowiedzialny za proces certyfikacji przeprowadzi audyt na miejscu.

Dla obiektów z województwa polskiego podmiotem tym jest:

Województwo Podlaskie - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Osoba odpowiedzialna za nabór Bożena Pogorzelska, tel. kontaktowy 85 665 44 85.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać w wersji edytowalnej na adres e-mail: mpr@wrotapodlasia.pl

Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć osobiście, przez posłańca, wysłać listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Departament Edukacji, Sportu i Turystyki, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok.

Pełna informacja oraz formularze do wypełnienia (pobrania) znajdują się na stronie internetowej:

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/turystyka/turystyka_rekreacja/ogloszenie-o-naborze-oraz-odnowieniu-rekomendacji-miejsc-przyjaznych-rowerzystom.html

Do zgłoszenia w tym systemie zapraszane są podmioty/osoby zainteresowane uzyskaniem statusu MPR lub jego odnowieniem, takie jak:

  • gestorzy obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych,
  • zarządcy atrakcji turystycznych,
  • centra informacji turystycznej,
  • operatorzy innych obiektów, mogących świadczyć usługi na rzecz turystów rowerowych: stacji paliw, serwisów rowerowych, wypożyczalni rowerów i sprzętu turystycznego, itp.,

położone w tzw. "korytarzu" szlaku Green Velo, tj. w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od osi głównej tego szlaku.

Udział w systemie MPR jest całkowicie bezpłatny. Certyfikowane obiekty prezentowane są na ogólnopolskim portalu szlaku: http://greenvelo.pl

Dodatkową korzyścią posiadania certyfikatu MPR jest możliwość uzyskania korzystniejszy warunków finansowych pożyczki od Banku Gospodarstwa Krajowego na rozwój turystyczny. Punkt udzielający informacji o tych pożyczkach dla podmiotów z naszego regionu mieści się też w Suwałkach:  

Grupa Doradcza ECDF, Placówka przy ul. T. Kościuszki 102, 16-400 Suwałki, tel.:  87 566 59 48, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14, mail: fundusz.suwalki@ecdf.pl lub pozyczki.podlaskie@ecdf.pl

Więcej informacji na temat tych pożyczek:

http://www.ecdf.pl/podmiot/pozyczki

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/turystyka/turystyka_rekreacja/przedsiebiorcza-polska-wschodnia--turystyka-mozna-skladac-wnioski-o-pozyczke-na-rozwoj-turystyki.html

Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO poprowadzony został przez pięć województw Polskich wschodniej – od Elbląga przez Przemyśl po Kielce – w ramach projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej”. Łączna długość szlaku to ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 km), z tego najwięcej w woj. podlaskim - 598 km.

Na terenie powiatu suwalskiego (pierwszy obszar w północnej części woj. podlaskiego) szlak ten rozpoczyna się od Bolci (w pobliżu trójstyku granic Polski, Litwy i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego - zobacz: http://www.turystyka.powiat.suwalski.pl/trojstyk-granic-w-bolciach-192.htm), dalej przez Okliny, Starą Hańczę, Bachanowo, Szurpiły, Jeleniewo, Szelment, Prudziszki, Suwałki, Krzywe, Stary Folwark, Magdalenowo, a w okolicach Czerwonego Folwarku przechodzi na teren powiatu sejneńskiego, dalej zaś podąża na teren powiatu augustowskiego, a następnie w kierunku Białegostoku, Hajnówki i Mielnika nad Bugiem, gdzie przechodzi na teren woj. lubelskiego.

Zachęcamy do zrekrutowania się do systemu MPR wschodniego szlaku rowerowego GREEN VELO.


Pozostałe Aktualności

< Strona z 24 >