14 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Wiesławy Burnos, członka zarządu województwa podlaskiego, Pawła Wnukowskiego radnego wojewódzkiego oraz wójtów gmin Szypliszki i Bakałarzewo.

Podczas konferencji podpisano umowy na realizację dwóch inwestycji: w gminie Szypliszki i w gminie Bakałarzewo, dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na łączną kwotę ponad 530 tys. zł dotacji.

Gmina Szypliszki za kwotę niemal 240 tys. zł (ponad 223 tys. zł dotacji) stworzy centrum aktywności lokalnej w miejscowości Słobódka - plac zabaw i wewnętrzną siłownię. Projekt powstał w wyniku wielu próśb mieszkańców.

W Bakałarzewie za niemal 423 tys. zł (ponad 308 tys. zł dotacji) zagospodarowana zostanie część dawnej żwirowni przy rzece Rospuda. Powstanie skwer historyczno-przyrodniczo-kulturowy. Powstanie też miejsce do rekreacji dla mieszkańców, gdzie będzie siłowania i plac zabaw na świeżym powietrzu.

Gospodarz spotkania, Witold Kowalewski Starosta Suwalski, dziękował zarządowi województwa  za środki finansowe przekazywane powiatowi i gminom. Korzystając z okazji podziękował za przyznane ostatnio Powiatowi Suwalskiemu dofinansowanie projektu "Doliną Czarnej Hańczy - promocja bioróżnorodności i udostępnienie turystyczne obszarów chronionych powiatu suwalskiego", który został przyjęty do realizacji w wyniku zwiększenia puli środków finansowych na konkurs. Podziękował też za otrzymane w ubiegłym roku dofinansowanie projektu Powiatu Suwalskiego dotyczącego termomodernizacji Domu Dziecka w Pawłówce.