W środę 5 września  Zarząd Powiatu w Suwałkach: Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski i Witold Kowalewski - Wicestarosta, w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Grzegorza Mackiewicza podpisał w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w gminie Raczki.

Powiat Suwalski znalazł się wśród 16 innych samorządów województwa podlaskiego ,które skorzystają ze  wsparcia  „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.  Powiat zmodernizuje powiatową nr 2540B Raczki - Sucha Wieś - Janówka - Augustów na odcinku Raczki – Dowspuda. Koszt remontu blisko dwukilometrowego odcinka wyniesie 2,5 mln złotych, wysokość dotacji - 1 mln złotych. W kosztach remontu partycypuje także Gmina Raczki.