Stowarzyszenie „Nasza Suwalszczyzna” w partnerstwie z Powiatem Suwalskim od 1 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 r. realizują projekt „Własny biznes szansą na lepsze jutro”.

„Własny biznes szansą na lepsze jutro” nr RPPD.02.03.00-20-0022/15 realizowany jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest bezzwrotne wsparcie finansowe w postaci dotacji inwestycyjnej i pomostowej dla osób po 30 roku życia zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkujących w powiatach: augustowskim, monieckim, sejneńskim, sokólskim, suwalskim i mieście Suwałki.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powyższych powiatów – wszystkich osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej przez okres ostatnich 12 miesięcy, a które:

1. ukończyły 30 rok życia;
2. posiadają status osoby niepracującej (bezrobotny, poszukujący pracy, nieaktywny zawodowo);
3. posiadają łącznie z w/w warunkami status osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.  osoby starsze po 50 roku życia, osoby z niepełnosprawnością, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych;

W ramach projektu planowane są następujące działania:

1. Rekrutacja - nabór formularzy rekrutacyjnych i ich ocena.
2. Diagnoza autorów najlepszych formularzy. Grupa ta zostanie skierowana na etap doradczy, gdzie doradcy zawodowi zdiagnozują predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej.
3. Szkolenia podczas których uczestnikom zostanie udzielone wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie zakładania i prowadzenia działalności zakończone złożeniem biznes planów.
4. Na podstawie oceny przygotowanych przez  uczestników biznes planów Komisja wyłoni  uczestników projektu, którzy otrzymają wsparcie inwestycyjne do wysokości maksymalnie 24.000 zł oraz wsparcie pomostowe do wysokości 8773,2 zł miesięcznie na okres 12 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności.
5. Forum wymiany doświadczeń. Jest to wsparcie w postaci elektronicznego forum wymiany doświadczeń. Za pomocą tego forum uczestnicy będą mogli zadawać pytania, dzielić się swoimi przemyśleniami na temat swojej działalności, jej kondycji czy samego projektu.

W związku z powyższym Stowarzyszenie „Nasza Suwalszczyzna” w partnerstwie z Powiatem Suwalskim ogłaszają nabór uczestników do projektu „WŁASNY BIZNES SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO”.

REKRUTACJA OD 17 LUTEGO DO 3 MARCA 2017 r.

I etap - nabór i ocena formularzy

II etap wsparcie doradcze w celu określenia predyspozycji zawodowych

Formularz rekrutacyjny należy składać w zamkniętej kopercie za pośrednictwem poczty/kuriera lub dostarczyć osobiście do biura Projektu: ul. Kościuszki 71, 16-400 Suwałki w terminie od 17 lutego 2017 r. do 3 marca 2017 r., w godzinach od 8:00 do 15:00.

Koperta zawierająca dokumenty rekrutacyjne powinna być opatrzona następującym sformułowaniem: „Dokumenty rekrutacyjne do projektu RPOWP 2014-2020”, zawierać dane adresowe osoby ubiegającej się o udział w projekcie oraz zaadresowana do Beneficjenta: Stowarzyszenie „Nasza Suwalszczyzna”, ul. Kościuszki 71, 16-400 Suwałki.

W przypadku składania dokumentów rekrutacyjnych za pośrednictwem poczty lub kuriera decyduje data i godzina wpływu przesyłki do adresata tj. do 3 marca 2017r. do godz. 15.00

Formularze rekrutacyjne dostarczone poza ogłoszonymi terminami naboru pozostają bez rozpatrzenia.

W przypadku wystąpienia niejasności w składanych dokumentach rekrutacyjnych prosimy o skorzystanie z konsultacji w Biurze Projektu „Własny biznes szansą na lepsze jutro” w Stowarzyszeniu „NASZA SUWALSZCZYZNA”, przy ul. Kościuszki 71, tel. 510 516 647, e-mail: wlasnybiznes.2017@gmail.com
Dokumentacja rekrutacyjna oraz szczegółowe informacje dostępne są: na stronie internetowej www.lgd.suwalszczyzna.com.pl; www.powiat.suwalski.pl; oraz w Biurze Projektu.

Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w plikach do pobrania.