Dzień Edukacji Narodowej, to dzień, w którym chcemy w sposób wyjątkowy podkreślić, jak bardzo doceniamy to, co wszyscy Pracownicy Oświaty oferują młodym ludziom i jaką drogą ich prowadzą.

Nie sposób wyobrazić sobie zadanie trudniejsze od wychowania dziecka.To właśnie Wy – pedagodzy, wychowawcy i opiekunowie – jesteście współodpowiedzialni za rozwój młodego pokolenia, jego kształtowanie i przygotowanie do dorosłego życia. Wasza codzienna praca, podejście do uczniów, Wasze słowa i czyny – te wszystkie rzeczy mają ogromny wpływ na to, jakimi ludźmi będą w przyszłości Wasi podopieczni.

Być pedagogiem to zajęcie wyjątkowe, wymagające ogromnej wiedzy, wrażliwości i nieprzeciętnej inteligencji. Praca nauczyciela to nie tylko zawód ale i powołanie. Wierzymy, że każdego dnia odnajdujecie je Państwo w sobie na nowo.

Życzymy Wam wszelkiej pomyślności, optymizmu i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności. Niechaj Państwa praca wzbudza należny podziw i niekłamany zachwyt wśród wychowanków i ich rodziców.

Rada i Zarząd Powiatu w Suwałkach