09 września br. w Lipniaku odbył się coroczny Festyn „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Podczas imprezy goście mogli zobaczyć bogaty program artystyczny, na który składały się występy muzyczne, konkursy i pokazy, oraz skosztować potraw z kuchni Zakładu Aktywności Zawodowej SOWA w Lipniaku. Głównym punktem programu był Przegląd muzyczny pn. „II Playback Show”, na którym podopieczni placówek z regionu zaprezentowali świat lat 80.

Na scenie wystąpili m. in. podopieczni: Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Wodzie, Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Suwałk, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu, Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” z Gołdapi, Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w  Sejnach, Środowiskowego Domu Samopomocy  Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” z Suwałk, Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, Domu Pomocy Społecznej „Kalina” z Suwałk, Suwalskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Chorych Psychicznie Nadzieja oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipniaku.

Pośród licznych gości, którzy tego dnia przybyli na festyn byli: Jarosław Zieliński poseł na Sejm RP, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Lilianna Zielińska Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach, Witold Kowalewski Starosta Suwalski, Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski, Szczepan Ołdakowski Radny Rady Powiatu w Suwałkach, Zbigniew Mackiewicz Wójt Gminy Suwałki oraz przedstawiciele służb mundurowych z Suwałk.

Pokazy swoich jednostek zorganizowali: 14 Suwalski Dywizjon artylerii przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Festyn odbył się również przy wsparciu licznych Sponsorów:
Starostwo Powiatowe w Suwałkach
Urząd Gminy w Suwałkach