W dniu 23 września 2020 r. w Dworku Tryumf w Księżynie odbył się uroczysty finał konkursu Podlaska Agroliga 2020, organizowanego przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Udział wzięli wszyscy finaliści konkursu oraz przedstawiciele rządu, parlamentu, władz województwa oraz administracji samorządowej.

Komisja konkursowa dokonując wyboru brała pod uwagę sposób organizacji produkcji, zastosowane technologie, posiadane certyfikaty, potencjał produkcyjny, efektywność oraz relacje ze społecznością lokalną.

Mistrzami podlaskiej Agroligi 2020 w kategorii „rolnicy” zostali Natalia, Damian, Małgorzata i Dariusz Zaręba z gminy Śniadowo oraz „Agrotechnik – Wojciech Dzięgielewski” ze Stawisk w kategorii „firma” i będą reprezentować Województwo Podlaskie w krajowym konkursie organizowanym pod patronatem Prezydenta RP.

Wśród laureatów w znalazł się Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Protasiewicz” z Ejszeryszek w gminie Rutka-Tartak specjalizujący się w wyrobie wędlin metodami tradycyjnymi.

Starosta Suwalski Witold Kowalewski wręczył list gratulacyjny oraz nagrodę Panu Tadeuszowi Protasiewiczowi - właścicielowi firmy.