11 maja 2018 r. odbył się finał 26. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja” w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w Spodkach przy ul. św. Rocha 14.

Głównym założeniem Festiwalu było muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym.

Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, organizacja Festiwalu wnosi do świata dziecięcego nowe przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką.

Powiat Suwalski na Festiwalu godnie reprezentowały następujące osoby:
w kategorii solistów:
1. Matylda Jędrzejewska z Oddziału Przedszkolnego w Starym Folwarku,
2. Filip Naszkiewicz z Oddziału Przedszkolnego w Starym Folwarku,
3. Julia Wasilewska z Oddziału Przedszkolnego w Słobódce,
w kategorii zespół rodzinny:

1. Agata Obuchowska z mamą Agnieszką Obuchowską z Oddziału Przedszkolnego w Rutce-Tartak.

Podziękowania przekazujemy rodzicom oraz wychowawcom szkolnym, za rozwijanie zdolności i zamiłowań muzycznych swoich pociech.

Składamy Filipowi Naszkiewiczowi za zajęcie II miejsca w kategorii solistów i Agacie Obuchowskiej z mamą Agnieszką Obuchowską za zajęcie II miejsca w kategorii zespół rodzinny serdeczne gratulacje oraz wyrażamy ogromną wdzięczność za promocję Powiatu Suwalskiego i życzymy dalszych sukcesów na polu krzewienia kultury muzycznej.