W niedzielę 14 października 2018 r. w sali OSP w Raczkach odbyło się spotkanie z okazji Gminnego Dnia Seniora zorganizowanego przez  miejscowy Gminny Ośrodek Kultury.

W tegorocznej uroczystości uczestniczył  Starosta Suwalski Szczepan  Ołdakowski, wójt gminy Andrzej Szymulewski, przewodniczący Rady Gminy Lech Ludwig, wiceprzewodniczący Rady Gminy i prezes Raczkowskiego Klubu Seniora - Stanisław Ostrowski.

Na część oficjalną złożyły się wystąpienia i życzenia zaproszonych gości oraz wręczenie kwiatów najstarszym seniorom, przybyłym na uroczystość.

Dzień Seniora to szczególna okazja, byśmy mogli wyrazić szacunek tym, którzy stanowią dla nas skarbnicę doświadczenia, wartości i wiedzy.

Obchody Dnia Seniora, to także okazja do zwrócenia uwagi na rolę seniorów w życiu rodzinnym, społecznym oraz kulturalnym. To oni niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i obyczaje. Ponadto  są strażnikami tradycji rodzinnych, religijnych oraz patriotycznych.

Jednym z punktów programu artystycznego był humorystyczny kabaret przygotowany przez Raczkowski Klub Seniora oraz występ zespołów Raczkowiacy i Przeroślaki.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego w miłej atmosferze toczyły się rozmowy i wspomnienia.

Zarząd i Rada Powiatu w Suwałkach serdecznie życzy wszystkim seniorom zdrowia, szczęścia, pomyślności i aktywności we wszelkiego rodzaju spotkaniach i przedsięwzięciach związanych z działalnością kulturalną.