22 lipca 2018 w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyła się I Krajowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Polską Federację Kynologiczną oddział warmińsko-mazurski.

Honorowy Patronat nad wystawą wystawy objął Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski.

W Dowspudzie oceniały sędziny z Ukrainy - Elenę Shirinskaya, z Łotwy - Inetę Valdava oraz Prezes Polskiej Federacji Kynologicznej – Grażyna Pukocz.

Wystawcy przyjechali z różnych stron Polski, mieliśmy gości z województwa podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i gnieźnieńskiego. Ogółem było prawie 20 wystawców i około 40 psów zostało ocenionych.

Zwycięzcą wystawy został owczarek staroniemiecki Eli-Lou własność Pani Joanny Serockiej-Przybysz z Sarbinowa a wice zwycięzcą wystawy szpic miniaturowy (pomeranian) Cent Szczęścia własność p.Beaty Kirpsza z Białegostoku.

Finałowe puchary ufundowane zostały przez  Starostę Suwalskiego oraz Wójta Gminy Raczki.