"

"

1 lipca 2018 r. w siedzibie sali widowiskowej przy ul. Garbarskiej 2 w Filipowie po raz czwarty spotkały się zespoły ludowe na „IV Filipowskim Jarmarku Rękodzieła - Biesiada na ludowo”.

Impreza współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie.

Jarmark rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Stanisława  Kukowskiego proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie.

W tegorocznym Jarmarku uczestniczył Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski oraz Wójt Gminy Filipów Sylwester Koncewicz.

Podczas imprezy można było usłyszeć przygotowane dawne, współczesne, wesołe biesiadne pieśni w wykonaniu następujących zespołów: Uwrocie, Jaćwież, Kapela Onegdaj, p. Anna Andruszkiewicz, Jezioranki, Szuwarki, Prząśniczki, Jarka, Szeszupiaki, Gozdawa, Wielczanie, Znaroku, Oleckie Echo, Przeroślaki oraz Zespół Lidziejk z Białorusi, który swoim występem bardzo ubarwili naszą Biesiadę na ludowo.

Wszystkim zespołom biorącym udział w imprezie zostały przekazane serdeczne podziękowania.

Starosta Szczepan Ołdakowski gratulował laureatom biorącym udział w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu za pielęgnowanie i upowszechnianie tradycji ludowych Suwalszczyzny.

Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska z pieczywem, domowym jadłem, zabawkami oraz pięknymi wyrobami z wikliny, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Organizatorzy składają wyrazy wdzięczności twórcom i rzemieślnikom ludowym za udział w uroczystości, mieszkańcom gminy Filipów za poczynione prace na rzecz realizacji tego przedsięwzięcia, a uczestniczącym w biesiadzie zespołom ludowym za liczne i niezawodne przybycie oraz słoneczne występy.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach