Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

1 lipca 2018 r. w siedzibie sali widowiskowej przy ul. Garbarskiej 2 w Filipowie po raz czwarty spotkały się zespoły ludowe na „IV Filipowskim Jarmarku Rękodzieła - Biesiada na ludowo”.

Impreza współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie.

Jarmark rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Stanisława  Kukowskiego proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie.

W tegorocznym Jarmarku uczestniczył Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski oraz Wójt Gminy Filipów Sylwester Koncewicz.

Podczas imprezy można było usłyszeć przygotowane dawne, współczesne, wesołe biesiadne pieśni w wykonaniu następujących zespołów: Uwrocie, Jaćwież, Kapela Onegdaj, p. Anna Andruszkiewicz, Jezioranki, Szuwarki, Prząśniczki, Jarka, Szeszupiaki, Gozdawa, Wielczanie, Znaroku, Oleckie Echo, Przeroślaki oraz Zespół Lidziejk z Białorusi, który swoim występem bardzo ubarwili naszą Biesiadę na ludowo.

Wszystkim zespołom biorącym udział w imprezie zostały przekazane serdeczne podziękowania.

Starosta Szczepan Ołdakowski gratulował laureatom biorącym udział w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu za pielęgnowanie i upowszechnianie tradycji ludowych Suwalszczyzny.

Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska z pieczywem, domowym jadłem, zabawkami oraz pięknymi wyrobami z wikliny, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Organizatorzy składają wyrazy wdzięczności twórcom i rzemieślnikom ludowym za udział w uroczystości, mieszkańcom gminy Filipów za poczynione prace na rzecz realizacji tego przedsięwzięcia, a uczestniczącym w biesiadzie zespołom ludowym za liczne i niezawodne przybycie oraz słoneczne występy.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach

Pozostałe Aktualności

< Strona z 26 >