614 zawodniczek i zawodników z 28 szkół z  terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego oraz z miasta Suwałki a także 18 uczestników z 3 ośrodków dla osób niepełnosprawnych wystartowało w  Jesiennych Zawodach  Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, które odbyły się 5 października 2018r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie oraz na terenie parku Paca.

Rywalizowano na dystansach od 750 m do 2100 m w 10 kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

W otwarciu udział wzięli:
Pan Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski
Pan Witold Kowalewski – Wicestarosta Suwalski
Pan Jan Orłowski – Dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie

Pan Andrzej Szeszko – Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Suwałkach

Sędzią Głównym zawodów był Pan Stanisław Krzywicki

Organizatorem imprezy było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Suwałkach oraz Zespół Szkół w Dowspudzie.

Impreza została dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali medale (do 3 miejsca), dyplomy(do 6 miejsca).

Dla wszystkich uczestników zawodów Starostwo Powiatowe w Suwałkach ufundowało grochówkę i herbatę.