Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

7 kwietnia 2019 r. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach odbył się koncert pieśni wielkopostnych pn. Pieśń  Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z GOK w Krzywem oraz Parafią w Wigrach, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezjalnego "Martyria".

Podczas Mszy Świętych o godzinie 9.oo i 12.oo zaprezentowały się zespoły z terenu powiatu suwalskiego: Bagatela, Bakałarz, Zajączkowiaki, Rospuda, Kapelala Onegdaj, Jaćwież,  Znaroku, Przeroślaki, Pogranicze, Wigranie, Uwrocie, p. Anna Andruszkiewicz, Jezioranki,  Szuwarki, Szeszupiaki i Zorniczeńka.

We Mszy Świętej uczestniczyli Wicestarosta Suwalski  Artur Łuniewski i  Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz.

Włodarze przekazali podziękowania księdzu proboszczowi Jackowi Nogowskiemu za pomoc w organizacji XVII edycji koncertu pieśni wielkopostnych oraz wyrazili ogromną wdzięczność wszystkim występującym zespołom za kontynuowanie tradycji śpiewów wielkopostnych, wykonującym najstarsze, często już zapomniane pieśni o Męce Pańskiej.

Dziękujemy serdecznie za obecność księdza Krzysztofa Zubrzyckiego - naczelnego redaktora miesięcznika diecezjalnego "Martyria", za patronat medialny, pomoc oraz wsparcie naszego koncertu.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 28 >