16 czerwca 2019 r.  przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie odbyło się  wyjątkowe i radosne wydarzenie pt.„Święto Rodziny”. Festyn ten został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jeleniewie i Starostwo Powiatowe w Suwałkach,  pod patronatem Wójta Gminy Jeleniewo.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Józefa Majewskiego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniewie.

W tegorocznym Festynie uczestniczyli: Lilianna Zielińska prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach w imieniu męża Jarosława Zielińskiego, posła i sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Policji w Suwałkach Adam Miezianko, Komendant Miejski PSP w Suwałkach mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Buchowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach ppłk Jarosław Kowalewski oraz dowódca 12 batalionu Obrony Terytorialnej w Suwałkach ppłk Piotr Sulwiński, Dowódca 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej ppłk Krzysztof Świderski, Komendant mjr SG w Rutce-Tartak Michał Łangowski, Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski, radny Rady Powiatu w Suwałkach Pietrołaj Wiesław Eugeniusz, wójt Gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz i przewodniczący Rady Gminy w Jeleniewie Jan Bielecki oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleniewie Radosław Modzelewski.

Rodzicom i dzieciom z całego powiatu suwalskiego zapewniono wiele atrakcji: stoisko Batalionu Obrony Terytorialnej, występy dzieci, konkursy i zabawy prowadzone przez profesjonalny zespół animacyjny Anima Kids, pokazy zręcznościowe jednostek strażackich OSP z terenu Gminy Jeleniewo. Za udział w konkursach dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody, które ufundowało między innymi Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Wszystkich poczęstowano wojskową grochówką.

Impreza jest organizowana cyklicznie i mamy nadzieję, że w następnym roku zgromadzi jeszcze więcej chętnych lubiących dobrą zabawę i aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Na wydarzenie zapraszamy już dziś.

Wstęp wolny!