13 lutego 2020 roku o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady X sesji Rady Powiatu w Suwałkach VI kadencji.

Przewodniczący Rady Pan Marek Dziatkowski dokonał otwarcia obrad, witając przybyłych gości i radnych. Po stwierdzeniu quorum Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad, który został przez Radnych przyjęty jednomyślnie.

Następnie jednogłośnie przyjęty został protokół z poprzedniej sesji i sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

W dalszej części obrad Radni zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności jednostek organizacyjnych Powiatu Suwalskiego w 2019 r. i przyjęli je bez uwag. Przedmiotem rozpatrywania były także opracowane przez komisje stałe Rady Powiatu sprawozdania z prac i kontroli Komisji w roku 2019.

Realizując w dalszej części przyjęty porządek obrad Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał Rady. Jednomyślnie podjęto uchwały w sprawie:

1. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy tej samej nieruchomości oraz zezwolenia na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres dłuższy niż 3 lata,
  2. określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu suwalskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Suwalski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,
  3. zmian w budżecie powiatu na 2020 r.,
  4. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2020 – 2027.