27 września 2017 roku o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach rozpoczęły się obrady XXIX sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.

Przewodniczący Rady Grzegorz Mackiewicz dokonał otwarcia obrad, powitał zebranych oraz przedstawił porządek obrad, który Radni przyjęli jednogłośnie.

Następnie włodarze Powiatu dokonali uroczystego wręczenia nagród specjalnych Kindze Martynko i Erykowi Martynko za zdobyte złoto i tytuł Mistrzów Świata w żeglarskiej klasie CADET podczas zawodów, które odbyły się w sierpniu br. w Bruinisse w Holandii.

Po tej krótkiej ceremonii Radni wrócili do porządku obrad. Jednogłośnie został przyjęty protokół z poprzedniej sesji oraz sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym. W następnej kolejności Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał, które z uwagi na poprzedzającą, merytoryczną pracę Komisji Rady podczas wspólnego posiedzenia zostały przyjęte jednomyślnie.

Rada Powiatu w Suwałkach podczas tych obrad podjęła następujące uchwały:
1. Uchwałę Nr XXIX/167/17 w sprawie stwierdzenia przekształcenia Szkoły Policealnej dla Dorosłych wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Dowspudzie.
2. Uchwałę Nr XXIX/168/17 w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Dowspudzie.
3. Uchwałę Nr XXIX/169/17 w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu suwalskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Suwalski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
4. Uchwałę Nr XXIX/170/17 w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sępoleńskiemu.
5. Uchwałę Nr XXIX/171/17 w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok.
6. Uchwałę Nr XXVII/172/17 zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2017 – 2025.