29 czerwca 2017 roku o godz. 1515 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach rozpoczęły się obrady XXVII sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.

Przewodniczący Rady Pan Grzegorz Mackiewicz dokonał otwarcia obrad, witając przybyłych gości i radnych oraz przedstawił porządek obrad. Na wniosek Starosty Suwalskiego Szczepana Ołdakowskiego Przewodniczący Rady wprowadził zmianę do porządku obrad uzupełniając go o dwa nowe punkty, tj. „rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały dotyczącej dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu suwalskiego, na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.” oraz „rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie dopuszczenia zapłaty należności stanowiących dochody budżetu Powiatu Suwalskiego za pomocą bezgotówkowych instrumentów płatniczych”. Zaproponowaną zmianę Radni przyjęli jednogłośnie.

Po stwierdzeniu quorum oraz jednogłośnym przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał, które z uwagi na poprzedzającą, merytoryczną pracę Komisji Rady podczas wspólnego posiedzenia zostały przyjęte jednomyślnie.

Poniżej prezentujemy uchwały jakie zostały tego dnia podjęte przez radnych:

1. Uchwała Nr XXVII/159/17 w sprawie zmiany uchwały dotyczącej dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu suwalskiego, na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.,

2. Uchwała Nr XXVII/160/17 w sprawie dopuszczenia zapłaty należności stanowiących dochody budżetu Powiatu Suwalskiego za pomocą bezgotówkowych instrumentów płatniczych.

3. Uchwała Nr XXVII/161/17 w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok.

4. Uchwała Nr XXVII/162/17 zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2017 – 2025.