W mijającym 2017 roku w dniu 21 grudnia o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XXXII sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.

„W Tobie jest światło” – to hasło, które przyświeca tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Z takim przesłaniem przybyli do urzędu Starostwa na sesję Rady Powiatu harcerze z suwalskiego Hufca ZHP.

Betlejemskie światełko harcerze przekazali na ręce Starosty Suwalskiego Szczepana Ołdakowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Grzegorza Mackiewicza.

Wszystkim radnym, Zarządowi Powiatu oraz obecnym na sali gościom, harcerze złożyli bożonarodzeniowe życzenia spokojnych, ciepłych i rodzinnych świąt.

Moment przekazania betlejemskiego światła pokoju był też okazją do złożenia świątecznych życzeń przybyłym harcerzom. Złożyli je Przewodniczący Rady Powiatu oraz Starosta Suwalski, którzy w podziękowaniu za przyniesione Światło, wręczyli harcerzom przygotowany kosz słodyczy.

Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po naszym powiecie są jego strażnikami. Jest to piękna tradycja, która od lat dociera nie tylko do urzędów z terenu powiatu suwalskiego, ale również do parafii, szkół, szpitali i domów. Wszyscy mamy nadzieję, że Światełko dotrze do nas znowu w 2018 roku!

Nie zabrakło również tradycyjnego zwyczaju dzielenia się opłatkiem.

Po opłatku Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad, który Radni przyjęli jednogłośnie i przystąpił do jego realizacji. Przyjęto protokół z poprzedniej sesji i sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym. Realizując w dalszej części przyjęty porządek obrad Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał, które z uwagi na poprzedzające merytoryczne prace Komisji Rady zostały przyjęte jednomyślnie.

Poniżej prezentujemy uchwały jakie zostały tego dnia podjęte przez radnych:

1. Uchwała Nr XXXII/181/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata.

2. Uchwała Nr XXXII/182/17 Rady Powiatu w Suwałkach zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2017 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

3. Uchwała Nr XXXII/183/17 Rady Powiatu w Suwałkach zmieniająca uchwałę nr XXXI/178/17 z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia  2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”.

4. Uchwała Nr XXXII/184/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok.

5. Uchwała Nr XXXII/185/17 Rady Powiatu w Suwałkach zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2017 – 2025.

6. Uchwała Nr XXXII/186/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie ustalenia planu pracy Komisji Polityki Społecznej Rady Powiatu w Suwałkach na 2018 rok.

7. Uchwała Nr XXXII/187/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie ustalenia planu pracy Komisji  Finansowej Rady Powiatu w Suwałkach na 2018 rok.

8. Uchwała Nr XXXII/188/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie ustalenia planu pracy Komisji Promocji i Rozwoju Powiatu Rady Powiatu w Suwałkach na 2018 rok.

9. Uchwała Nr XXXII/189/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie ustalenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Suwałkach na 2018 rok.

10. Uchwała Nr XXXII/190/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie ustalenia planu pracy Rady Powiatu w Suwałkach na 2018 rok.

11. Uchwała Nr XXXII/191/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie uchwalenia budżetu powiatu suwalskiego na 2018 rok.

12. Uchwała Nr XXXII/192/17 Rady Powiatu w Suwałkach w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2018 – 2027.

Podjęte uchwały dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

Na zakończenie obrad sesji Starosta Szczepan Ołdakowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Mackiewicz złożyli wszystkim zebranym z okazji zbliżających się Świąt życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze oraz wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań w nadchodzącym Nowym 2018 Roku.