30 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom V edycji Międzyszkolnego Regionalnego Konkursu Językowego Are you bilingual? Es-tu bilingue? Bist du zweisprachig?, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące.

Konkurs objęty został Patronatem Starosty Suwalskiego oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

W tegorocznej edycji wzięło udział 21 uczestników z gimnazjów i szkół podstawowych z Suwałk oraz terenu powiatu suwalskiego. Uczniowie rozwiązywali testy pisemne, składające się z pytań w języku angielskim i niemieckim lub angielskim i francuskim.

W kategorii liceum - język angielski/francuski I miejsce zajął Emil Sawicki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Był on jedynym uczestnikiem piszącym w języku francuskim.

W kategorii gimnazjum - język angielski/francuski, także jako jedyna uczestniczka pisząca w jęz. francuskim, I miejsce zajęła Karolina Sawicka z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach.

W kategorii liceum - język angielski/niemiecki wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Barbara Jakubowicz - I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach,
II miejsce - Aleksandra Jamróz - I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach,

III miejsce - Agnieszka Zielińska - Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach.

W kategorii gimnazjum – jęz. angielski/niemiecki wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Angelika Sawicka - Gimnazjum nr 1 z Oddziałem Dwujęzycznym w Suwałkach,
II miejsce - Patrycja Konewko - Gimnazjum nr 1 z Oddziałem Dwujęzycznym w Suwałkach,

III miejsce - Sebastian Konopko - Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrody ufundowali Starosta Suwalski oraz Organizatorzy konkursu.

Na zakończenie, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach przygotowali dedykację muzyczną dla wszystkich uczestników gali.