W dniu 18 lipca 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego szesnastej edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowany jest przez: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), Państwową Inspekcję Pracy (PIP) oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Laureatami etapu wojewódzkiego zostali:

1. Pierwsze miejsce gospodarstwo Państwa Urszuli i Bartłomieja Micun, zam. Chodorówka Stara Kolonia, gm. Suchowola;

2. Drugie miejsce gospodarstwo Państwa Mileny i Kamila Chodnickich, zam. Kumelsk, gm. Kolno;

3. Trzecie miejsce gospodarstwo Państwa Emilii i Krzysztofa Horaczych, zam. Kolonia Dryga, gm. Suchowola.

Wśród sześciu wyróżnionych gospodarstw z województwa podlaskiego znalazło się gospodarstwo Państwa Wioletty i Wiesława Więcko ze Szczodruch, gmina Raczki. Gospodarstwo wyróżnione zostało w szczególności za właściwe prowadzenie parku maszynowego.

Powiat Suwalski w trakcie uroczystości reprezentował Wicestarosta Witold Kowalewski, który wręczył list gratulacyjny i nagrodę ufundowaną przez samorząd powiatowy.