14.12.2018r. w Rutce-Tartak odbył się Powiatowy Halowy Turniej LZS w piłce nożnej dziewcząt rocznik 2006 i młodsze o puchar Starosty Suwalskiego.

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn z terenu powiatu suwalskiego, które rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano półfinały i finały.

W otwarciu udział wzięli:
Pan Witold Kowalewski – Starosta Suwalski,
Pan Piotr Sinkiewicz – Wójt Gminy Rutka Tartak,

Pan Władysław Renowicki – Przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Suwałkach, Pani Bernadetta Leszczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rutce Tartak.

Klasyfikacja końcowa  turnieju:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Filipowie,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Przerośli,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie,
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Jeleniewie,

V miejsce Szkoła Podstawowa w Jasionowie, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa w Rutce-Tartak, Szkołą Podstawowa w Wiżajnach.

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, za miejsca I – III szkoły otrzymały puchary, które wręczyli Pan Piotr Sinkiewicz – Wójt Gminy Rutka Tartak i Pani Bernadetta Leszczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rutce Tartak.

Turniej jest zaliczany do powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu suwalskiego i został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach.