15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach rozdano nagrody Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Matematyka w sztuce ludowej – ginące zawody”, który został objęty patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu, popularyzacja matematyki i sztuki ludowej, pokazanie istnienia matematyki w sztuce ludowej, interpretacja plastyczna matematycznej sztuki ludowej, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, zachęcenie do samodzielnego poszukiwania informacji o rękodziele ludowym i jej związków z matematyką oraz wspólna zabawa, wymiana pomysłów i doświadczeń pracy z młodzieżą w zakresie edukacji plastycznej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych
w Suwałkach i Rutce – Tartak.
Przyznano nagrody:
• uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej;
I miejsce - Hanna Stanisławajtis, klasa VI, SP nr 11 w Suwałkach i Izabela Sieniawska, klasa IV, SP nr 11 w Suwałkach,
II miejsce - Anna Racis, klasa IV, SP w Rutce – Tartak i Amelia Bobrowska, klasa IV, SP nr 11 w Suwałkach,
III miejsce - Oliwia Racis, klasa IV, SP w Rutce – Tartak
Wyróżnienia -  Kamila Kutyło, klasa IV, SP nr 11 w Suwałkach i Wiktoria Żurkiewicz, klasa IV, SP nr 11 w Suwałkach,
• uczniowie klasy VII i II – III gimnazjum;
I miejsce - Anna Szczęsna, klasa III Gim., SP nr 11 w Suwałkach i Agnieszka Oszmiańska, klasa III Gim., SP w Rutce – Tartak,
II miejsce - Paweł Panasiewicz, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach i Patrycja Wysocka, klasa III Gim., SP nr 11 w Suwałkach,
III miejsce - Ewelina Buczyńska, klasa III Gim., SP w Rutce – Tartak i Martyna Rutkowska, klasa VII, SP w Rutce – Tartak,

Wyróżnienia - Mateusz Mikielski, klasa III Gim., SP nr 11 w Suwałkach i Weronika Bierdzio, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach i Malwina Paulina Bujkowska, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Fundatorem nagród było między innymi Starostwo Powiatowe w Suwałkach.