16 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyły się uroczystości jubileuszowe 80 - lecia działalności Szkoły.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji wspólnoty szkolnej oraz wszystkich absolwentów Szkoły. Następnie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowego kamienia. Oddano hołd Patronowi przed pomnikiem, złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejną część jubileuszu stanowiły przemówienia i wystąpienia gości.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został Jan Kazimierz Orłowski dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie. Aktu dekoracji dokonał Jarosław Zieliński Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szczepan Ołdakowski Starosta Suwalski wraz z Grzegorzem Mackiewiczem Przewodniczącym Rady Powiatu w Suwałkach, w imieniu Samorządu Powiatu Suwalskiego, przekazali na ręce dyrektora Szkoły pamiątkowy grawerton oraz wręczyli nauczycielom z najdłuższym stażem pedagogicznym, podziękowania wraz z autorskimi albumami Andrzeja Strumiłły pt. „Dom” oraz Andrzeja Sidora pt. „Z pogranicza”.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli również Witold Kowalewski Wicestarosta Suwalski, Andrzej Chlebus Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach oraz pozostali Radni Rady Powiatu w Suwałkach Irena Gryszkiewicz i Artur Łuniewski. Obchody zaszczycili także swoją obecnością min. Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, Jadwiga Mariola Szczypiń Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Zakończeniem obchodów był program artystyczny, w wykonaniu młodzieży szkolnej, nawiązujący do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się spotkania klasowe oraz IV Bal Absolwentów.