15 maja 2018 przedstawiciele Powiatu Suwalskiego byli gośćmi Rejonu Wyłkowyszki na Litwie. Spotkanie miało na celu ustalenie szczegółów współpracy naszych samorządów w zakresie wspólnego aplikowania o środki na realizację projektów transgranicznych w ramach inicjatywy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020.

Spotkaniu przewodniczył Mer Rejonu Wyłkowyszki - Algirdas Neiberka. Delegację Powiatu Suwalskiego reprezentował Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski. Podczas pierwszej części spotkania, strony uzgodniły obszary priorytetowe, w których będzie kontynuowana nasza współpraca, a także uszczegółowione zostały zadania przewidziane do realizacji

we wspólnych projektach.

W drugiej części wizyty, delegacja Powiatu Suwalskiego miała okazję odwiedzić odrestaurowany Pałac w Pojeziorach - zabytkowy obiekt wraz przyległym parkiem i budynkami towarzyszącymi, którego remont został sfinansowany z funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie, a także przedstawili na miejscu, kolejne etapy prac, które planowane są przy obiekcie. Będą one częścią wspólnego projektu.