19 czerwca 2017r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach został rozstrzygnięty IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Matematyka w sztuce ludowej” dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych powiatu suwalskiego pod patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego, który również ufundował nagrody.

Cel przyświecający organizatorom to popularyzowanie matematyki poprzez pokazanie, że istnieje ona również w sztuce ludowej, wzbudzenie zainteresowania naszym regionem oraz jego tradycjami.

Jury obejrzała w dniu 12 czerwca 2017 roku prace plastyczne, które zostały wykonane przez uczniów z Wiżajn, Rutki – Tartak, Pawłówki, Jeleniewa i Suwałk.Postanowiła przyznać następujące nagrody:

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych
I miejsce: Konrad Pajewski z SP nr 5 w Suwałkach,
II miejsce: Magdalena Bogdanowicz z SP w Jeleniewie,

III miejsce: Julia Domalewska z SP nr 11 w Suwałkach,

Wyróżnienia: Martyna Rutkowska z SP w Rutce – Tartak i Patrycja Malinowska z SP nr 5 w Suwałkach oraz Oliwia Dziatkowska z SP nr 5 w Suwałkach.

Kategoria wiekowa: uczniowie gimnazjum
I miejsce: Klaudia Wierzchowska z Gimnazjum w Rutce - Tartak,
II miejsce: Paulina Milanowska z Gimnazjum nr 4 w Suwałkach i Iwona Złotorzyńska z Gimnazjum w Wiżajnach,

III miejsce: Emilia Pruszyńska z Gimnazjum nr 5 w Suwałkach,

Wyróżnienia: Julia Sikorowska z Gimnazjum nr 5 w Suwałkach i Oskar Chmielewski z Gimnazjum nr 5 w Suwałkach.