W imieniu organizatorów Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej – Posła Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Beaty Pietruszki zapraszamy do udziału w IX edycji Konkursu.

Cele Konkursu
1. Poznawanie ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski i wypełnianie jej białych plam.
2. Kształtowanie świadomości historycznej i narodowej młodzieży na podstawie wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń i emocji.
3. Uświadamianie, że doświadczenia historyczne narodów wpływają na kształtowanie postaw i mentalność kolejnych pokoleń oraz system ich wartości społecznych i etycznych.
4. Zachęcanie młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia istoty procesów historycznych.

Zasady Konkursu
1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego.
2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
a) klasy VI-VIII szkół podstawowych
b) szkoły ponadpodstawowe.
3. Konkurs jest jednoetapowy - odbywa się na szczeblu wojewódzkim.

W załączeniu pismo przewodnie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia.

Więcej informacji o konkursie:

SEKRETARIAT KONKURSU
Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego ul. Warszawska 13, 15-062 Białystok
zielinski.bialystok@interia.pl