4 stycznia 2018 r. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska powołała Radę Dyrektorów Szkół Zawodowych.

Członkami Rady zostało 42 dyrektorów szkół z całej Polski, prowadzących kształcenie zawodowe różnych branż (technika, branżowe szkoły I stopnia). Przewodniczącą Rady została Marzena Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Jednym z dwóch dyrektorów szkół zawodowych z terenu województwa podlaskiego, którzy otrzymali akt powołania do Rady został Jan Kazimierz Orłowski Dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.

Celem Rady będzie udział w tworzeniu, konsultowaniu i opiniowaniu rozwiązań organizacyjno – prawnych, ukierunkowanych na dostosowanie szkolnictwa branżowego i technicznego do potrzeb polskiej gospodarki oraz wyzwań współczesnego rynku pracy, w szczególności poprzez aktywną współpracę z pracodawcami.

Źródło zdjęć: Kuratorium Oświaty w Białymstoku