""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
Od 13 do 15 sierpnia Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na trzy dni atrakcji. Nie zabraknie znanych polskich artystów, gwiazdą wieczoru będzie CLEO z zespołem. W programie także Gala Nagrody Włócznia Jaćwingów, premiera filmu o Suwałkach, występy lokalnych zespołów, wernisaż kolekcji polskiej sztuki współczesnej Izabeli Roman, kiermasz z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski poprzedzą dwa wyjątkowe wydarzenia. W piątek, 13 sierpnia Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wernisaż wystawy pt. "DAR. Izabela Roman - kolekcja polskiej sztuki współczesnej". To dzieła polskiego malarstwa współczesnego podarowane przez mieszkającą w Stanach Zjednoczonych Izabelę Roman, stryjeczną wnuczkę Walerego Romana, działacza państwowego i społecznego II Rzeczypospolitej. Wieczorem tego samego dnia, w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk "Włócznia Jaćwingów 2020". Uroczystość uświetni koncert z udziałem Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończak, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack.
W sobotę, 14 sierpnia zapraszamy do parku Konstytucji 3 Maja na kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Również sobotni wieczór zapowiada się bardzo muzycznie. Pierwsze dźwięki zabrzmią o godz. 18.00 - wystąpi suwalska grupa Twinpix. Po niej na scenie w parku Konstytucji 3 Maja pojawi się zespół Bright Ophidia z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek - CLEO, która wystąpi z zespołem.

Do niedzielnych atrakcji dołączy familijna strefa zabaw dla dzieci oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi z przyjemnością obejrzą Niedzielny Poranek Teatralny i wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Zaraz po spektaklu odbędzie się ogłoszenie wyników XV już edycji Suwalskich Limeryków Latem, konkursu organizowanego od lat przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych artystów, między innymi Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Suwałki Gospel Choir, zespołów senioralnych "Suwalskie Starszaki" i "Srebrne Pierwiosnki", a także dzieci i młodzież ze Studiów Tańca FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodych muzyków z pracowni muzycznych SOK.

Wieczór zakończy mocny akcent muzyczny - na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpi zespół Studio Accantus z Warszawy. Tuż po koncercie zapraszamy na premierową projekcję filmu przegotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”. Szczegółowy program wydarzenia na plakatach i stronach internetowych organizatorów.

Sponsor Jarmarku Kamedulskiego 2021 – Fabryki Mebli FORTE S.A. Organizatorzy: Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury. Partnerzy: Muzeum Okręgowe w Suwałkach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Zakład Dróg i Zieleni w Suwałkach. Patroni medialni: Telewizja Polska oddział Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio 5, Studio Suwałki Polskiego Radia Białystok, Gazeta Współczesna, Dwutygodnik Suwalski oraz portale: Niebywałe Suwałki, Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Kurier Suwalski i Telewizja Internetowa Suwalszczyzna 24.


Źródło: SOK w Suwałkach
 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

jarmark_kamedulski_2021_afisz

Pozostałe Aktualności

< Strona z 46 >