12 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach odbyło się podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2015/2016 w połączeniu z jubileuszem 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych.

Wartościową i piękną 70-letnią historię Ludowych Zespołów Sportowych na Suwalszczyźnie tworzyła szeroka rzesza działaczy, trenerów, wychowawców młodzieży, sportowców, którzy kształtowali właściwe postawy osobowościowe i sportowe młodych ludzi.

W uroczystości, oprócz dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz nauczycieli wychowania fizycznego, udział wzięli: Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski, Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski, zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach Jadwiga Olbryś, Przewodniczący Powiatowej Rady Zrzeszenia LZS Władysław Renowicki, Wójt Tomasz Naruszewicz z Bakałarzewa i Sławomir Renkiewicz z Przerośli.

Ogłoszono wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu suwalskiego w roku szkolnym 2015/2016. Do współzawodnictwa sportowego przystąpiło 16 szkół podstawowych oraz 11 szkół gimnazjalnych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

w kategorii Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Raczkach
Dyrektor - Artur Łuniewski, Nauczyciel - Andrzej Szeszko

II miejsce Szkoła Podstawowa w Bakałarzewie
Dyrektor - Krzysztof Sobolewski, Nauczyciel - Mirosław Surmacz

III miejsce Szkoła Podstawowa w Przerośli
Dyrektor - Sławomir Małachowski, Nauczyciel - Ewa Rynkiewicz

w kategorii Gimnazja:

I miejsce Publiczne Gimnazjum w Przerośli
Dyrektor - Sławomir Małachowski, Nauczyciel - Tomasz Mróz

II miejsce Gimnazjum w Raczkach
Dyrektor - Wiesława Jasionowska, Nauczyciele - Agnieszka Bucka i Jolanta Buszko-Skrocka

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Bakałarzewie
Dyrektor - Krzysztof Sobolewski, Nauczyciel - Cezary Matelak

Starosta Szczepan Ołdakowski z Wicestarostą Witoldem Kowalewskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatowej LZS Władysławem Renowickim wręczyli dyrektorom zwycięskich szkół oraz nauczycielom wychowania fizycznego ufundowane przez Starostwo Powiatowe nagrody rzeczowe oraz dyplomy i podziękowania. Wszystkie uczestniczące we współzawodnictwie szkoły otrzymały dyplomy za udział, natomiast za miejsca 1-3 szkoły otrzymały dodatkowo puchary ufundowane przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach.

Z okazji podsumowania jubileuszu 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych wręczono zasłużonym działaczom pamiątkowe medale a Szczepan Ołdakowski Starosta Suwalski z Wicestarostą Witoldem Kowalewskim w imieniu Rady i Zarządu Powiatu w Suwałkach złożyli na ręce Przewodniczącego PZ LZS serdeczne podziękowania, życzenia oraz pamiątkową statuetkę.

Ponadto Starosta Suwalski podziękował również dyrektorom, wójtom za zaangażowanie i wkład pracy w tworzenie warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży a nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do udziału w imprezach sportowych.

Dyrektorzy zwycięskich szkół - kategoria Gimnazjum

Dyrektorzy zwycięskich szkół - kategoria Szkoła Podstawowa