Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Konkurs adresowany jest do organizacji działających w województwie podlaskim. Do konkursu mogą być zgłoszone działania realizowane w 2016 roku. Tytuły Laureata Konkursu Inicjatywa Społeczna Roku 2016 będą przyznane w kategoriach:

1.    Edukacja i sport.

2.    Kultura i dziedzictwo narodowe.

3.    Budowanie wspólnoty lokalnej.

4.    Polityka społeczna.

Termin składania zgłoszeń trwa od 24 kwietnia 2017 roku do 15 maja 2017 roku. Zgłoszenia do konkursu może dokonać organizacja realizująca inicjatywę ubiegającą się o uzyskanie tytułu Laureata Konkursu Inicjatywa Społeczna Roku 2016, jak również inny podmiot, w tym organizacja pozarządowa, jednostka organizacyjna jednostki samorządu terytorialnego i osoba fizyczna. Zgłoszeń dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie wypełnionego formularza pocztą elektroniczną na adres: inicjatywaspoleczna@bialystok.uw.gov.pl. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Załączniki:

1.    Formularz zgłoszeniowy do konkursu Inicjatywa Społeczna Roku 2016