Uprzejmie informuję, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach wraz z Urzędem Gminy w Raczkach organizują Powiatowe Święto Plonów w Dowspudzie.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta polowa o godz. 11.00 w dniu 3 września 2017 r. na terenie Zespołu Szkół w Dowspudzie.

Jednym z kolejnych punktów programu uroczystości będzie Konkurs wieńców dożynkowych i wiązanek żniwnych.

Konkurs ma na celu uchronienie od zapomnienia dawnych, lokalnych tradycji wicia wieńców i wiązanek żniwnych, kultywowanie i popularyzację tych zwyczajów, aktywizację życia kulturowego mieszkańców wsi, prezentację bogactwa plonów wkomponowanych w wieniec dożynkowy i promocję dorobku kulturowego polskiej wsi a także rozbudzanie i poszerzanie zainteresowań twórczością ludową kolejnych pokoleń.

Już dziś serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Laureaci czołowych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.

W załączniku regulamin konkursu: