Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

Zabytkowa kordegarda w Dowspudzie, jeden z obiektów słynnej XIX-wiecznej rezydencji pałacowo-parkowej generała Ludwika Michała Paca nad Rospudą, dołączyła do systemu kolekcjonerskich znaczków turystycznych funkcjonującego w wielu krajach Europy i w USA.

Znaczek z dowspudzką kordegardą ma numer 760. Będzie dostępny do nabycia w Centrum Obsługi Turysty „Kordegarda” w Dowspudzie www.kordegarda.dowspuda.pl Od 2015 roku zabytkowe wnętrza tego powiatowego obiektu są miejscem wydarzeń kulturalnych, spotkań i imprez okolicznościowych, są tu również stylowo wyposażone pokoje gościnne, a w części recepcyjnej można zobaczyć makietę pałacu z okresu jego świetności. W sąsiedztwie kordegardy znajduje się pomnik generała L. M. Paca – patrona tutejszego Zespołu Szkół. Stąd, za znakami ścieżki poznawczej, można dojść do pozostałości pałacu i starego parku.

To drugi, po trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) w Bolciach, powiatowy znaczek turystyczny. Od ubiegłego roku Suwalszczyzna wzbogaciła się również o znaczki turystyczne z Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach oraz Wigierskiego Parku Narodowego.

Drewniane znaczki turystyczne to jednocześnie ciekawa forma popularyzacji zabytków i atrakcji, edukacja i zabawa, ale też zaproszenie do przyjazdu do regionu i oryginalna pamiątka z danego miejsca. Więcej o idei znaczków: http://www.znaczki-turystyczne.pl/znaczek-turystyczny.html

Zapraszamy do odwiedzenia Dowspudy. Polecamy to klimatyczne miejsce na spacery, także w najbliższym międzyświątecznym okresie, a po spacerze warto zajść na pyszną kawę lub herbatę i ciasto do kordegardy.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 28 >