Punkt Obsługi Kasowej przy ul. Świerkowej 60, 16-400 Suwałki

Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

""""""

1 maja 2017 roku odbyło się pierwsze Majowe Bieganie Nad Rospudą, które składało się z dwóch tras Półmaratonu Doliną Rospudy oraz Biegu Bakałarza. Blisko 180 zawodników wystartowało z Rynku w Bakałarzewie. Biegi którym przyświecała myśl przewodnia "Rozpraw się ze szkodliwymi nałogami" miały różne stopnie trudności: Półmaraton Doliną Rospudy liczył 21,97 km do Filipowa i z powrotem, Bieg Bakałarza natomiast to 12-kilometrowa trasa wiodąca wokół jezior bakałarzewskich, m.in. Siekierowa.

Półmaraton Dolina Rospudy przebiegło 70 osób, wygrał go Bartosz Osior z Wydmin (1 h 14 min 58 s.). Bieg Bakałarza z rezultatem 42 min 44 s. wygrał Dominik Drażba ze Starych Juch, który wyprzedził 108 pozostałych uczestników.

Majowe Bieganie Nad Rospudą, które miało przede wszystkim promować zdrowy styl życia zorganizowało Stowarzyszenie Aktywni Znad Rospudy pod patronatem Starosty Suwalskiego, we współpracy gminami Bakałarzewo i Filipów oraz Nadleśnictwem Olecko. Wszyscy, którzy ukończyli zawody otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy natomiast z rąk Wicestarosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w  Suwałkach.