Informujemy, iż w najbliższy piątek tj. 16 lutego 2018 r. w godz. 10:00 – 14:00 mobilny punkt potwierdzający profile zaufane funkcjonował będzie w siedzibie Urzędu Gminy Przerośl.

Tym samym zapraszamy mieszkańców gminy Przerośl do rejestracji w profilu zaufanym pod adresem: www.pz.gov.pl oraz o dokonanie weryfikacji tożsamości w czasie pobytu pracownika punktu oraz zachęcamy do rozpoczęcia korzystania z publicznych e-usług.

Do 26 lutego 2018 r. wszyscy mikroprzedsiębiorcy powinni po raz pierwszy wysłać JPK_VAT, zawierający ewidencję zakupu i sprzedaży VAT. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie ułatwiającym i standaryzującym przetwarzanie danych. Kluczowym elementem prawidłowego wysłania JPK_VAT jest jego autoryzacja (plik JPK_VAT trzeba uwierzytelnić). Jedyną bezpłatną metodą uwierzytelniania pliku JPK VAT przed jego wysłaniem jest podpisane pliku Profilem Zaufanym eGO, czyli elektronicznym podpisem, który potwierdza tożsamość obywatela w systemach elektronicznej administracji państwowej.

Ponadto posiadając Profil Zaufany można:
Zapraszamy mieszkańców Powiatu Suwalskiego do punktu potwierdzającego profile zaufane od poniedziałku do piątku do siedziby urzędu przy ul. Świerkowej 60, 16 – 400 Suwałki w godz. 8:00 – 15:00, pok. 20 - Biuro Obsługi Klienta.