Technikum w Zespole Szkół w Dowspudzie otrzyma wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej.

Dotacja celowa została przyznana Powiatowi Suwalskiemu w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form  i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych (Dz. U. poz. 1667).

Szkoła otrzyma zatem wsparcie finansowe w łącznej kwocie 5.000 zł, z czego 4.000 zł stanowi dotacja celowa, a 1.000 zł wkład własny Powiatu Suwalskiego.

Głównym celem rządowego programu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz zwiększenie dostępu uczniów do atrakcyjnych książek, popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów, a także rozwój współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami pedagogicznymi i publicznymi.