""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
W dniu 9 listopada miało miejsce oficjalne  przekazanie nowych samochodów do Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocicznie - Tartak i Rutce -Tartak. Do Płociczna trafił samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Eurocargo, który zastąpił wysłużonego, ponad 30-letniego  Stara 244. Do Rutki – Tartak został przekazany średni samochód ratowniczo- gaśniczy marki  Renault. Każdy z samochodów kosztował prawie 800 tysięcy złoty. Pojazdy  zakupiono ze środków Gminy Suwałki  i Rutki – Tartak, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

W uroczystym przekazaniu samochodów uczestniczyli między innymi Jarosław Zieliński, poseł i Sekretarz Stanu MSWiA, generał Jarosław Wendt, Podlaski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Maciej Borzyszkowski prezes  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach  młodszy brygadier Arkadiusz Buchowski, druhny i druhowie obu jednostek, radni gminni, sołtysi wsi i mieszkańcy. Powiat Suwalski w trakcie uroczystości  reprezentował starosta Witold Kowalewski oraz radni –druhowie Tadeusz Chołko i Stanisław Szwengier. 

Gratulujemy druhnom i druhom OSP w Płocicznie – Tartak i Rutce –Tartak tak doskonałego wyposażenia w środki transportu.
Wójtowi Gminy Suwałki Zbigniewowi Mackiewiczowi i Wójtowi Gminy Rutka-Tartak Piotrowi Sinkiewiczowi dziękujemy za zaproszenie na uroczystość oraz dużą troskę o poprawę bezpieczeństwa na terenie gmin i powiatu.

Źródło: KM PSP Suwałki

Pozostałe Aktualności

< Strona z 38 >