Użytkownicy dróg mają nowy most na rzece Szczeberka w miejscowości Kurianki.  Powiat Suwalski zakończył inwestycję w gminie Raczki. Dzięki współpracy Powiatu Suwalskiego z Gminą Raczki  oraz pozyskanej dotacji w kwocie prawie 600 tys. złotych z budżetu Państwa zbudowany został most na Szczeberce.  Stary most w Kuriankach był w złym stanie technicznym i wymagał rozbiórki. Jego nośność oszacowana była na poziomie 3,5 tony. Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu  przez rzekę Szczeberkę  w ciągu drogi powiatowej nr 1185B o przebiegu Dowspuda – Kurianki trwała od lipca. Nowy obiekt mostowy ma 14 m długości, 8 m szerokości wraz z chodnikami i 11 razy większą od starego nośność – 40 ton.  Całkowita wartość inwestycji wyniosła około 1,4 mln złotych.
Inwestor dziękuje głównemu wykonawcy inwestycji firmie BUDREX- KOBI z Białegostoku za profesjonalną, rzetelną i terminową realizację inwestycji. Zarząd Powiatu w Suwałkach dziękuje także za efektywną współpracę partnerom finansowym przedsięwzięcia: Ministerstwu Infrastruktury  i Gminie Raczki.