Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieliśmy zaszczyt gościć delegację harcerzy z Hufca ZHP w Suwałkach. Harcerze odwiedzili siedzibę Starostwa Powiatowego w Suwałkach niosąc świąteczne i noworoczne życzenia, a także Betlejemskie Światełko, które odebrał od nich Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski.

Moment przekazania betlejemskiego światła pokoju był okazją do złożenia świątecznych życzeń przybyłym harcerzom. Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po naszym powiecie są jego strażnikami. Jest to piękna tradycja, która od lat dociera nie tylko do urzędów z terenu powiatu suwalskiego.

Mamy nadzieję, że ten zwyczaj będzie podtrzymywany przez suwalski Hufiec ZHP i spotkamy się w przyszłym roku.