4 lipca 2017 r. w Pałacu Belweder w Warszawie odbyła się gala finałowa XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pn. Sposób na Sukces, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

W gronie finalistów konkursu znalazł się Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Brodzie Nowym, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach. Kapituła konkursowa doceniła inicjatywę Ośrodka  polegającą na otwarciu polisensorycznego „Ogrodu Zmysłów” przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Brodzie Nowym.

W uroczystej gali Powiat Suwalski reprezentował Wicestarosta Suwalski Witold Kowalewski, który przekazał Pani Danucie Zofii Syperek Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach list gratulacyjny, statuetkę oraz czek o wartości 1.500,00 zł na zakup akcesoriów do Ogrodu Zmysłów w Ośrodku.

Polisensoryczny „Ogród Zmysłów” przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Brodzie Nowym  to jedyny takiego typu ogród na terenie województwa podlaskiego. Jest to unikalne, oddziałujące na wszystkie zmysły miejsce przeznaczone do prowadzenia zajęć edukacyjno – rehabilitacyjnych z wykorzystaniem hortiterapii, dogoterapii i hipoterapii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Link do strony internetowej TVP: www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes - wiadomości z dnia 5.07.2017 r.

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Prezes D. Syperek, Wicestarosta W. Kowalewski i Wójt Gm. Suwałki T. Chołko podczas gali