""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
Po 46 latach posługi kapłańskiej i osiągnięciu jubileuszu 70-lecia ks. Lech Łuba żegna się z parafią św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. 15 lipca parafię obejmie nowy proboszcz – ks. kanonik Czesław Król.

Na trzy dni przed oficjalnym przekazaniem parafii swojemu następcy, ksiądz kanonik Lech Łuba uczestniczył w uroczystym nabożeństwie celebrowanym przez księdza biskupa Adriana Galbasa wraz z wiernymi, władzami samorządowymi miasta i gminy. Obecny był poseł Jarosław Zieliński, a także dyrektorzy współpracujących z parafią szkół i przedszkoli, strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie ochotnicy z OSP.

Powiat Suwalski reprezentowany był przez starostę Witolda Kowalewskiego, który podziękował księdzu prałatowi Lechowi Łubie za lata współpracy oraz życzył dalszej owocnej służby Bogu i ludziom  w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

Do życzeń od księdza biskupa Adriana Galbasa, samorządów i placówek oświatowych dołączyli także zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy, przedstawiciele parafialnej Akcji Katolickiej, Koła Misyjnego, Liturgicznej Grupy Ołtarza oraz parafian.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 42 >