""""

fax: +48 87 566 47 18

poniedziałek - piątek 8:00 -14:30

""""
Po 46 latach posługi kapłańskiej i osiągnięciu jubileuszu 70-lecia ks. Lech Łuba żegna się z parafią św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. 15 lipca parafię obejmie nowy proboszcz – ks. kanonik Czesław Król.

Na trzy dni przed oficjalnym przekazaniem parafii swojemu następcy, ksiądz kanonik Lech Łuba uczestniczył w uroczystym nabożeństwie celebrowanym przez księdza biskupa Adriana Galbasa wraz z wiernymi, władzami samorządowymi miasta i gminy. Obecny był poseł Jarosław Zieliński, a także dyrektorzy współpracujących z parafią szkół i przedszkoli, strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie ochotnicy z OSP.

Powiat Suwalski reprezentowany był przez starostę Witolda Kowalewskiego, który podziękował księdzu prałatowi Lechowi Łubie za lata współpracy oraz życzył dalszej owocnej służby Bogu i ludziom  w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

Do życzeń od księdza biskupa Adriana Galbasa, samorządów i placówek oświatowych dołączyli także zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy, przedstawiciele parafialnej Akcji Katolickiej, Koła Misyjnego, Liturgicznej Grupy Ołtarza oraz parafian.