Starostwo Powiatowe w Suwałkach we współpracy z Wójtem Gminy Szypliszki, Świetlicą Gminną w Szypliszkach oraz Księdzem Proboszczem Parafii pw. Ducha Świętego – słynącej z obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Kaletniku, organizuje koncert najstarszych pieśni wielkopostnych  pn. Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny.

Prezentacja pieśni o Męce Pańskiej odbędzie się w kościele parafialnym w Kaletniku 18 marca 2018 r., podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 12.00 oraz na pół godz. przed i pół godz. po każdej Mszy Św.  Tegoroczne śpiewy wielkopostne organizatorzy jak również  i zespoły ludowe wykonujące pieśni pragną ofiarować w tym roku Matce Bożej w związku z 160 rocznicą objawień w Lourdes, podczas których Maryja ukazała się Bernadetcie i przekazała jej słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie”.

Będzie to już XVI edycja spotkań zespołów folklorystycznych z terenu powiatu suwalskiego, śpiewających pieśni o tematyce wielkopostnej.
Serdecznie zapraszamy na koncert.