Starostwo Powiatowe w Suwałkach we współpracy z Wójtem Gminy Suwałki, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzywem oraz Księdzem Proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach, organizuje koncert najstarszych pieśni wielkopostnych  pn. Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny.

Prezentacja pieśni o Męce Pańskiej odbędzie się w kościele parafialnym w Żylinach 2 kwietnia 2017 r., podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 11.00 oraz na pół godz. przed i pół godz. po każdej Mszy Św.  Tegoroczne śpiewy wielkopostne organizatorzy jak również i Zespoły Ludowe wykonujące pieśni pragną ofiarować  Papieżowi Polakowi Świętemu Janowi Pawłowi II w dwunastą rocznicę Jego śmierci. Będzie to już XV edycja spotkań zespołów folklorystycznych z terenu powiatu suwalskiego, śpiewających pieśni o tematyce wielkopostnej.

Serdecznie zapraszamy na koncert.